Белгия 0-1 Словакия: Ромелу Лукаку има ДВА гола, отменени от VAR, тъй като ранният удар на Иван Шранц донесе на отбора му най-голямото разочарование на Европейско първенство в класацията на ФИФА
Daily Mail | 2024-06-24 | 16:52:21

Такъв, който би бил празнуван радостно по целия път от Франкфурт до Братислава. „Естествено съм доволен“, каза Калзона.

„Моят отбор игра без страх и заслужава всеки успех“, добави италианецът.

Словакия дръпна от най-голямата неприятна победа на Евро 2024, като победи Белгия

Ромелу Лукаку на два пъти си помисли, че е вкарал изравнителен гол, но и двата гола бяха отменени

Лукаку вдигна ръце след мача, когато Белгия претърпя поражение благодарение на двете много маргинални обаждания

Лукаку поздравява бившия си съотборник и капитан на Словакия Милан Шкриниар след мача

Белгия беше в грешния край на най-големите записани евро, разстроени от класацията на ФИФА в историята - със Словакия (48-о място), поставено с 45 места по-ниско от своите опоненти (3-то)

Играчите на Словакия празнуват, след като Шранц откри резултата само след седем минути

Играй нататък Ябълка Spotify

За Калзона - който прекара 30-те си години като търговец на кафе, докато играеше аматьорски футбол - радостният сцените на пълен работен ден, когато неговият екип и неговите играчи празнуваха рамо до рамо пред своите фенове, бяха емоционални.

„Погледнете всички хора, които са пътували от малка страна като Словакия и да видите мъже, жени и деца с радост на лицата им е невероятно, каза той. „Виждайки ги да скандират за нас. Това много ме трогна.“

От центъра на Франкфурт до Waldstadion в южната част на града влаковете бяха пълни с белгийци, с граница с тяхната страна само на три часа път.

Дори ако техният италианско-германски мениджър Доминико Тедеско беше писнал да говори за етикета „Златното поколение“, те дойдоха на брой за това, което трябваше да бъде шествие.

Тедеско беше този, който изхвърли Тибо Куртоа от състава след неуспех, гарантирайки, че това е първият мач на Белгия на голям турнир без Куртоа в мрежата от 2002 г. насам. Въпреки това, всяка страна с атакуваща комбинация от Де Бройне и Лукаку, заедно с хора като Леандро Тросар и Джереми Доку, трябва да се страхува.

Доку започна отдясно и изглеждаше шепа, като направи Лукаку две брилянтни възможности в първите пет минути, но и двамата започнаха да просят.

И все пак Доку беше виновен за откриването на Словакия, след като изигра небрежен пас в собственото си поле. Koen Casteels удържа удара на Juraj Kucka, но при отскока Шранц реализира, за да даде преднина на Словакия. Беше клинично, нещо, което липсваше на страната на Тедеско.

Първо, Тросар прескочи, когато вратарят на Нюкасъл Мартин Дубравка загуби топката, преди Лукаку да пропилее нов шанс на ръба на полувремето.

Ромелу Лукаку смяташе, че е вкарал изравнителен гол за Белгия през второто полувреме на мача

Въпреки това, голът на нападателя беше отменен поради засада след преглед на VAR

Лукаку остана разочарован, тъй като му беше отказан първият и първият гол на Белгия на турнира

Лукаку беше отказан отново след пробив, този път с добро спасяване на Дубравка, но от последвалия корнер, нокдаунът на Амаду Онана беше използван от Лукаку, само за ВАР, за да го отмени в засада.

Белгия натискаше вълна след вълна от атаки, като Йохан Бакайоко беше отстранен от героично изчистване от линията на Давид Ханко.

Дори Кевин Де Бройне - описан от сънародника си Еден Азар преди мача като най-добрият играч в света - нямаше отговори.

С две минути оставащи минути, Openda се справи добре отляво и намери Лукаку, който финишира покрай Dubravka, но реферът Umut Meler строго отсъди, че Openda е държал топката.

Лукаку изглежда отбеляза гол в 86-ата минута, след като беше открит от Лоис Опенда

Съдията след преглед на VAR обаче отсъди, че Опенда се е справил топката при натрупването към вратата

Кевин Де Бройне беше видимо разочарован, докато Белгия се мъчеше да намери път обратно в мача

'Трудно е да се говори (за решението). Ако спечелим, бих казал мнението си“, настоя Тедеско, който настоя, че единственото нещо, което не е наред за разточителна Белгия, са „пропуснатите шансове“. >Не че Словакия би се интересувала, тъй като те се задържаха за статистически най-голямото сътресение в историята на Европейското първенство.